Crimineel Utrecht

Crimineel Utrecht

Daniƫl M. van Doorn en Evert van der Zouw

Geschiedenis van misdaad en misdadigers in en om Utrecht.

Just Publishers
€ 19,99
ISBN 9789089756220
17-04-2018

Hans van Zon en 'Oude Nol', Bertus Kwarten en Henk Rommy, de 'Utrechtse Seksbaron' en Bertie Cirkel. Deze landelijk bekende personen hebben allemaal een ding gemeen: allen zijn ze voor korte of langere tijd actief geweest in het criminele landschap van de regio Utrecht.

In Crimineel Utrecht komen de schemerige werelden van de misdaad in en rond Utrecht aan bod. Beschreven zijn onder andere de prostitutie, de woonwagengemeenschap, de motorclubs, de drugshandel en de witwaspraktijken. Naast misdaden van moordenaars worden ook minder bekende criminelen, oplichters, asociale inwoners en bajesklanten, uitgebreid beschreven.

Van Doorn en Van der Zouw doken in stadsarchieven, lazen vele jaargangen oude kranten en plozen rechtbankverslagen na. Ze legden contact met nabestaanden, juristen en politiemensen, journalisten en met een aantal criminelen. Bovendien bezochten ze de belangrijke 'plaatsen delict' en vele rechtbankzittingen.